+48 790 398 298

Blog

Obraz skazany na sukces

Obraz skazany na sukces

Wyobraź sobie, że masz mniej niż minutę, by skutecznie zaprezentować własną firmę. Co chcesz powiedzieć, pokazać? Jak chcesz to zrobić? Pamiętaj, masz mniej niż 60 sekund na zwrócenie uwagi odbiorców. Zrób to dobrze.

Wiele osób zastanawia się, gdzie kryje się sukces reklamy. Nie zawsze decydującym czynnikiem są tu poniesione koszty czy zaangażowanie „znanej twarzy”. Okazuje się, że dość istotnym elementem reklamy, jest jej przejrzystość i atrakcyjność. Nie można więc „zasypywać” innych lawiną informacji, czy pozwolić na to, by oglądający zdążył się znudzić prezentowanym obrazem.

Czy wiedzieliście, że istnieją pewne wyznaczniki prawidłowego czasu spotów reklamowych prezentowanych w telewizji? Okazuje się, że standardowy spot trwa 30 sekund, istnieją także krótsze wersje: 5,8 lub 15 sekund. Myślisz, że to niezwykle mało czasu? Nic bardziej mylnego. Reklama ma rozbudzić ciekawość, przyciągnąć uwagę, a nie stanowić kompendium wiedzy. Wychodząc z takiego założenia, szybko okazuje się, że kilka lub kilkanaście sekund to wystarczająco dużo, by uczynić spot istotnym narzędziem marketingowym budującym sukces całej firmy.

Nieco inaczej wygląda kwestia materiałów filmowych prezentowanych w sieci. Teoretycznie film reklamowy udostępniony w Internecie nie ma żadnych ograniczeń czasowych. Zgodnie z teorią, ma on trwać tyle, ile jest potrzebne na skuteczną prezentację firmy, towaru lub usługi. Naszym zdaniem, mimo wszystko warto pamiętać o niepisanej zasadzie – nie zanudzaj odbiorcy. Jesteśmy przekonani, że w 60 sekund można powiedzieć i pokazać wystarczająco dużo, by zainteresować odbiorców. Oczywiście dodatkowe materiały filmowe mogą być dłuższe, jednak pamiętajmy o konieczności zachowania umiaru i treściwości przekazu promocyjnego.

Przy okazji, chcielibyśmy się podzielić z Wami kolejną realizacją 4DLight. Tym razem przygotowaliśmy film reklamowy dla Grupy Auto Wimar, z którą mieliśmy okazję współpracować wcześniej, tworząc Wirtualny Spacer po Salonie Skody w Warszawie.