+48 790 398 298

Blog

Przyszłość logo zapisana w Księdze Znaku

Przyszłość logo zapisana w Księdze Znaku

Logo, jakie jest każdy widzi. Czy wobec tego Twoja firma potrzebuje Księgi Znaku? Owszem, jeżeli stawiasz na kreowanie pozytywnego, a więc spójnego wizerunku firmy. Podstawowa Księga Znaku to swoistego rodzaju „instrukcja obsługi logo”, która chroni przed popełnianiem błędów w sposobach jego wykorzystania.

 

Wiemy o tym, że nikt nie lubi instrukcji obsługi. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wszystko można wykonać intuicyjnie, a po upływie dłuższego czasu zapominamy w jaki sposób powinniśmy dokonać określonych czynności. Nie wierzycie? Prosty przykład, kto posiada zegarek elektroniczny z wieloma funkcjami, dwa razy do roku przeklina zmiany czasu. Dlaczego? Ponieważ nawet wówczas, gdy zegarek posiada tylko 4 przyciski, to i tak zmiana godziny okazuje się trudniejsza niż przypuszczaliśmy.

Nie o zegarkach jednak miało być, więc wróćmy do tematu. Podstawowa Księga Znaku, to gwarancja dla naszej firmy, że nawet po upływie wielu lat, logo pozostanie takim, jak w dniu jego powstania. Właśnie z tego powodu, projekt logo powinien od razu posiadać Podstawową Księgę Znaku, w której zostaną ujęte elementy takie jak: opis znaczenia logo lub logotypu, opis budowy logo lub logotypu, dopuszczalną kolorystykę, ustalone pole ochronne wokół logo, warianty logotypu, wersje mono i achromatyczne, a także zestaw znaków firmowego kroju pisma wraz z zalecanymi odmianami ich wielkości  oraz przykłady prawidłowej i nieprawidłowej formy logo.

Jako specjaliści od wirtualnych rozwiązań, stawiamy przede wszystkim na rzetelność naszych realizacji. Tym razem, w 4DLight przygotowaliśmy logo i Podstawową Księgę Znaku dla firmy Profesjonal24 Sp. z o.o. Firma działająca na rynku usług budowlanych powinna od podstaw odznaczać się wysoką jakością i profesjonalizmem. Cieszymy się, że 4DLight mogło stać się częścią całego procesu kreowania pozytywnego wizerunku tej firmy.

W Księdze Znaku dla Profesjonal24 zastosowaliśmy klasyczny rozkład kart. Zgodnie z ustaleniami, nowe logo Profesjonal24 symbolizuje postęp i główne założenia firmy. Nie mogło zabraknąć szczegółowej informacji na temat konstrukcji znaku, kolorystyki (wersja jasna – podstawowa, oraz opcjonalne: wersja ciemna i wersja achromatyczna), pola ochronnego, skalowalności i oczywiście typografii (specyfikacja zastosowanych znaków wraz z dopuszczalnymi ich odmianami).

Prawidłowe zastosowanie logotypów nie jest rzeczą łatwą. Nie zawsze wizja zmian kolorystycznych strony www, banera, ulotki czy innych materiałów reklamowych, idzie w parze z przyjętym znakiem firmowym. Dlatego też w Księdze Znaku dla Profesjonal24, przedstawiliśmy dopuszczalne oraz zabronione wersje tła, co w przyszłości będzie stanowiło cenną wskazówkę przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian graficznych np. na stronie internetowej czy w katalogu. Dodatkowo przedstawiliśmy zastosowanie logo na gadżetach reklamowych.

Właśnie w taki sposób daliśmy swojemu Klientowi logo stworzone na miarę jego potrzeb, wraz z pełną instrukcją obsługi i gwarancją jakości na przyszłość.